Wydrukuj tę stronę
29
październik

EagleCam pokaże lądowanie Nova-C na Księżycu

Napisał 
Dział: Informacje
EagleCam wykona najlepsze selfie świata, rejestrując pierwsze w historii obrazy pojazdu kosmicznego lądującego na Księżycu z perspektywy trzeciej osoby.
 
Gdy Intuitive Machines Nova-C Lunar Lander będzie zbliżać się do powierzchni Księżyca, EagleCam oddzieli się od lądownika, aby uchwycić moment, w którym wyląduje.
 
System kamer CubeSat, którego premiera przewidziana jest na jesień 2021 r., jest projektowana i budowana przez studentów inżynierii Embry-Riddle i naukowców z wydziału. EagleCam to nie tylko kamera, ale także odkryje nowe naukowe badania dzięki zdjęciom chmury pyłu, analizie gromadzenia się pyłu i zdjęciom powierzchni Księżyca.
 
EagleCam to:
 
Pierwsze zdjęcia statku kosmicznego lądującego w kosmosie.
Pierwszy uniwersytet, który ma ładunek na powierzchni Księżyca.
Pierwsze użycie WiFi do transmisji danych na Księżycu.

 

Orzeł wyląduje na Księżycu jako pierwszy projekt studencki, by zrobić selfie z lądowania na Księżycu.

 Jana Alaslani pracuje przy stole optycznym, aby złożyć testowe komponenty w wydrukowany w 3D prototyp systemu kamer EagleCam CubeSat. Alaslani, która pochodzi z Rabigh w Arabii Saudyjskiej, pracuje nad strukturami EagleCam i zespołami czujnikowymi i zdobywa tytuł licencjata w dziedzinie inżynierii lotniczej na Embry-Riddle Aeronautical University. EagleCam będzie przechwytywać obrazy lądownika księżycowego Nova-C (wczesny model na pierwszym planie), gdy wyląduje na Księżycu jesienią 2021 roku.

Embry-Riddle współpracuje z komercyjnym dostawcą ładunku NASA Intuitive Machines, aby wysłać kamerę w kosmos, która uchwyci pierwsze w historii selfie statku kosmicznego lądującego na Księżycu.

Przed powrotem załogi Stanów Zjednoczonych na Księżyc w 2024 r., lądownik Księżycowy Nova-C wyrzuci naukowo-technologiczny ładunek do doliny na Oceanie Burz. Tuż przed osiągnięciem powierzchni Księżyca pod koniec 2021 r. studenci Embry-Riddle Aeronautical University uchwycą najlepsze selfie świata: pierwsze w historii ujęcie z perspektywy trzeciej osoby statku kosmicznego lądującego na powierzchni Księżyca.

Intuitive Machines, firma opracowująca Nova-C, zaoferowała studentom inżynierii z Embry-Riddle tę jedyną w życiu okazję - zaprojektować i zbudować system kamer, który zostanie wdrożony z Nova-C, aby uchwycić lądowanie, aby EagleCam stał się pierwszym projektem studenckim, który kiedykolwiek wylądował na Księżycu.

„Studenci są w centrum tej historycznej misji” - powiedziała Jana Alaslani, studentka inżynierii lotniczej z Rabigh w Arabii Saudyjskiej. „Zdobywamy nieocenione praktyczne doświadczenie i przejmujemy główne role w przełomowym projekcie”.

Wspierany przez sieć krajowych naukowców, zespół "EagleCam" Embry-Riddle'a - trzech profesorów inżynierii wraz z dużym, interdyscyplinarnym zespołem studentów - projektuje aparat i system komunikacji, czyli CubeSat, który ma wystrzelić na Księżyc i sfotografować astronomiczne selfie. Tuż przed podejściem CubeSat rozłoży się i spadnie swobodnie na 100 stóp nad powierzchnię, aby dać światu pierwszy wgląd w lądowanie statku kosmicznego na Księżycu.

„Wyjątkowość tego projektu koncentruje się na stopniach swobody, jakie mamy przy projektowaniu ładunku” - powiedział dr Eduardo Rojas, profesor nadzwyczajny inżynierii elektrycznej i komputerowej oraz dyrektor Laboratorium Urządzeń Bezprzewodowych i Elektromagnetyzmu (WiDE). „Stwarza doskonałą okazję do zbadania innowacyjnych podejść do księżycowych ładunków, które mogą pomóc w eksploracji kosmosu przez dziesięciolecia”.

Na tyle kompaktowy, że można go trzymać w dłoni, EagleCam CubeSat będzie „stosunkowo mały - ale znaczący” - powiedział dr M. Ilhan Akbas, profesor nadzwyczajny inżynierii elektrycznej i komputerowej, zauważając, że po wylądowaniu będzie prowadził badania przyczyniające się do Celem programu Artemis jest wysłanie pierwszej kobiety i mężczyzny na księżyc.

„Oprócz selfie, Embry-Riddle wspiera rozwój lądownika Nova-C firmy Intuitive Machines w zakresie komunikacji oraz optycznego wykrywania i unikania zagrożeń” - dr Troy Henderson, profesor nadzwyczajny inżynierii lotniczej i dyrektor Powiedział Space Technologies Lab. „Pracujemy również nad problemem z nawigacją w terminalu, używając kamer nawigacyjnych do określenia ostatecznego miejsca lądowania lądownika”.

Możliwość określenia miejsca lądowania bezpośrednio przyczyni się do realizacji misji 2024, a także przyszłych misji kosmicznych.

„Aby ludzie mogli bezpiecznie wylądować i pozostać na Księżycu lub Marsie, precyzyjne lądowanie i komunikacja mają kluczowe znaczenie” - powiedział Henderson. „NASA stawia sobie za cel precyzyjne lądowanie, na przykład w pobliżu baz, które są realizowane dzięki naszym działaniom w zakresie nawigacji terminalowej”.

Prezes i dyrektor generalny Intuitive Machines Steve Altemus, który jest również absolwentem ('87) i członkiem rady doradczej ds. Przemysłu Embry-Riddle College of Engineering, podkreślił historyczne znaczenie misji.

„Demonstracje technologii i prekursory, takie jak EagleCam, są absolutnie niezbędne do odniesienia sukcesu w powrocie ludzi na powierzchnię Księżyca” - powiedział. „Ponadto przejście od wiedzy podręcznikowej i teorii do inżynierii stosowanej systemów lotów kosmicznych jest cechą, której każdy inżynier inżynier chce w swoim CV i każdy pracodawca z branży lotniczej”.

Możliwość nauczenia się nowych technologii jest ważna dla przyszłej kariery Williama Edwardsa, starszego z Bedford w stanie New Hampshire, który ukończył licencjat z inżynierii oprogramowania.

„Dzięki EagleCam mogę nie tylko nauczyć się legalnych frameworków NASA, ale także zastosować je w historycznym projekcie” - powiedział. „Eksploracja kosmosu jest powodem, dla którego przyjechałem do Embry-Riddle, a praca nad tym projektem jest odpowiednim zakończeniem moich studiów”.

- Zapewnienie studentom studiów licencjackich i magisterskich praktycznych możliwości sprostania ważnym wyzwaniom jest istotną częścią akademickiego doświadczenia College of Engineering - powiedział dziekan dr Maj Mirmirani.

"Studenci i profesorowie EagleCam dadzą ludzkości nową perspektywę na Księżyc. Jesteśmy bardzo wdzięczni Intuitive Machines za przedstawienie nam tego wyzwania. Wypada, że ​​jeden z naszych absolwentów dał College of Engineering możliwość stać się częścią powrotu naszego kraju na Księżyc ”.

Jeśli chodzi o tworzenie historii, projekt po raz pierwszy wykorzysta WiFi na Księżycu, co pozwoli przyszłym deweloperom na szybszą i skuteczniejszą komunikację z zespołami w domu. Kolejna pierwsza - zespół utworzy na Księżycu sieć Internetu rzeczy, aby jeszcze bardziej usprawnić komunikację.

„EagleCam prawdopodobnie zgromadzi wystarczającą ilość danych, aby doktoranci mogli analizować je w pracach przez następne 10 lat” - dodał Henderson. „Zwrot naukowy jest ogromny”.

Wśród tych studentów jest główny inżynier projektu Daniel Posada, doktor inżynierii lotniczej. student z Medellin w Kolumbii, który z niecierpliwością oczekuje na ożywienie danych.

„Kiedy czytasz o Księżycu w podręczniku, czasami zastanawiasz się, jakie to uczucie być na czele tych odkryć” - powiedział Posada. „Teraz, mając wszystkie dane, które zostaną zebrane, poczujemy dreszczyk emocji związanych z odkryciami i zainspirujemy przyszłe pokolenia do innego spojrzenia na Księżyc”.

W ramach pierwszych kroków zespół wyśle ​​kamery testowe na pokład suborbitalnego lotu Blue Origin na początku 2021 r., Aby udowodnić swoją koncepcję.

„Sprawdzimy, czy elementy konstrukcyjne mogą przetrwać w surowym środowisku wystrzelenia rakiety, a także zbieramy dane, aby zrozumieć wpływ mikrograwitacji na naszą kamerę demonstracyjną” - powiedział Henderson.

Jednak gdy kamery osiągną kosmos, pojawiają się nowe wyzwania - takie jak zapewnienie, że pył z księżyca, który Henderson opisuje jako „puder dla niemowląt z ładunkiem statycznym”, nie będzie zakłócał operacji statków kosmicznych.

"Obiektywy aparatu EagleCam będą zbierać część tego pyłu przez lądowanie i pióropusz utworzony przez silnik Nova-C, a Embry-Riddle i NASA / Kennedy Space Center podpisały umowę o współpracy w celu przetestowania elektrostatycznego systemu usuwania kurzu" - powiedział . „System wytwarza pole elektryczne, które skutecznie strząsa pył. Zbierzemy zdjęcia przed i po operacji i będziemy w stanie określić ilość usuwanego pyłu”.

W trakcie tego procesu każdy zaangażowany student będzie miał kontakt z weteranami branży, przemyśli głębokie problemy i zdobędzie zmieniające życie doświadczenie zawodowe.

„Aby uczniowie mieli okazję pokazać, że potrafią projektować, testować i budować - to zwycięska kombinacja dla ich przyszłych karier” - powiedział Henderson. „Ci uczniowie biorą udział w prawdziwym projekcie i miejmy nadzieję, że misja zakończy się sukcesem, wykażą się sporą pomysłowością, a także zaoferują dane do analizy w nadchodzących latach”.

Altemus traktuje projekt jako sposób na przekazanie cudu i pewności siebie, które zdobył jako student Embry-Riddle, następnemu pokoleniu innowatorów i odkrywców.

„Wraz z 25-letnią karierą w NASA, Embry Riddle usunął bariery utrudniające myślenie o wielkich marzeniach” - powiedział. „Jestem dumny, mogąc zaoferować studentom i wykładowcom tę księżycową misję, doświadczenie, które, miejmy nadzieję, usunie z nich wszelkie wahania, wątpliwości lub dostrzegalne ograniczenia w sięganiu do gwiazd”.

 

Więcej o firmach biorących udział w Programie Artemis - powrotu ludzi na Księżyc w dziale "Program Artemis" w zakładce "Wydarzenia".

 

 

Wyświetlony 681 razy Ostatnio zmieniany czwartek, 29 październik 2020 13:25
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Roman Makowiak

Kosmos to moja pasja i dlatego szeroko działam w obszarze popularyzacji nauk o Kosmosie i jego Eksploracji.

Najnowsze od Roman Makowiak

Artykuły powiązane