Wydrukuj tę stronę
17
marzec

VSGC - Konsorcjum Kosmicznych Grantów Wirginii

Napisane przez  Roman Makowiak
Dział: Agencje

Konsorcjum Virginia Space Grant jest koalicją pięciu wyższych uczelni i uniwersytetów w Wirginii, NASA, państwowych agencji edukacyjnych, Centrum dla Innowacyjnych Technologii stanu Wirginia i innych instytucji reprezentujących różnorodne zainteresowania w branży lotniczej.

VSGC działa jako organizacja parasolowa, koordynująca i rozwijająca działania edukacyjne i badawcze związane z lotnictwem i zaawansowanymi technologiami w całej społeczności oraz łącząca wysiłki Virginii z krajową społecznością o wspólnych zainteresowaniach w branży lotniczej.

VSGC wykorzystuje każdy dolar wsparcia NASA z ponad pięcioma dolarami środków państwowych i innych, aby zaoferować szeroki zakres programów i działań w zgodzie z krajowymi celami NASA.

W 1987 r. Wspólny kongresowy zespół badawczy spotkał się, aby rozwiązać szereg problemów, przed którymi stoi przemysł lotniczy i naród, w tym nadciągający niedobór pracowników przygotowanych na wysoko wykwalifikowaną siłę roboczą oraz spadek osiągnięć szkolnych, zwłaszcza w dyscyplinach matematyki i matematyki. nauka.

Kongres dotyczył również budowy infrastruktury badawczej w szkołach wyższych naszego Narodu. Kongres uchwalił ustawodawstwo w 1988 r., Które ustanowiło National Space Grant College and Fellowship Program. Konsorcjum Virginia Space Grant otrzymało swoją nazwę od NASA w 1989 roku.

Kontakt / Strona WWW: https://vsgc.odu.edu


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/neorom/ftp/sse/templates/dailynews/html/com_k2/default/item.php on line 175
Wyświetlony 1005 razy Ostatnio zmieniany wtorek, 17 marzec 2020 07:10
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Artykuły powiązane

Zaloguj się, by skomentować