Wydrukuj tę stronę
16
październik

ICEYE udostępniło 18 000 zdjęć satelitarnych

Napisał 
Dział: Informacje

Fiński lider New Space, ICEYE, ogłosił dostęp do publicznego archiwum ICEYE, zawierającego prawie 18 000 zdjęć z satelitów ICEYE.

Archiwum publiczne ICEYE zawiera obrazy radarowe w różnych trybach obrazowania wykonane za pomocą konstelacji satelitów SAR ICEYE od połowy 2019 r. do teraz. Archiwum publiczne ICEYE składa się z obrazów poglądowych z całego świata, które są udostępniane na licencji CC BY-NC 4.0, umożliwiającej niekomercyjne wykorzystanie.

„Konstelacja satelitów ICEYE SAR jest tu dla globalnej społeczności decydentów, użytkowników danych i nie tylko, aby ulepszyć nasz wspólny świat wokół nas wszystkich” - powiedział Rafał Modrzewski, dyrektor generalny i współzałożyciel ICEYE. „Archiwum publiczne ICEYE otwiera wyjątkowy widok na świat, który zapraszamy do wspólnego z nami odkrywania”.

Archiwum publiczne ICEYE jest dostarczane jako plik do pobrania z witryny internetowej ICEYE, pokazujący lokalizacje i czas tworzenia obrazów dla każdej miniatury w Archiwum. Po pobraniu pliku użytkownicy mogą go otworzyć za pomocą wybranego przez siebie programu Systemu Informacji Geograficznej (GIS), takiego jak Google Earth Pro lub QGIS, dzięki czemu wszyscy mogą odkrywać świat radarowych obrazów satelitarnych.

Archiwum można pobrać > tutaj <

„Każdego dnia ICEYE zapewnia naszym klientom wyjątkowy dostęp do danych i informacji, które wcześniej nie były dostępne” - powiedział Steve Young, wiceprezes ds. Rozwoju biznesowego i sprzedaży ICEYE.

„Nasi klienci i globalna społeczność badaczy danych z obserwacji Ziemi mają teraz dostęp do niektórych obrazów, które zostały zebrane w poprzednich latach przez konstelację satelitów SAR firmy ICEYE. Archiwum publiczne ICEYE dostarcza dodatkowej inspiracji do tego, co można osiągnąć w przyszłości. "

Archiwum publiczne ICEYE jest już dostępne do pobrania. Archiwum publiczne nie zawiera pełnego katalogu zdjęć ICEYE, ponieważ w wielu przypadkach obowiązuje wyłączność dla klienta.

Dane SAR ICEYE powiązane z obrazami podglądu prezentowanymi w Archiwum publicznym można zamówić w standardowych formatach obrazów ICEYE, postępując zgodnie z procesem zamawiania opisanym w Przewodniku po produktach ICEYE. Dział sprzedaży ICEYE pomoże nowym klientom założyć konto dla zamówień obrazów.

 

// spacedaily.com, iceye.com


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/neorom/ftp/sse/templates/dailynews/html/com_k2/default/item.php on line 175
Wyświetlony 809 razy Ostatnio zmieniany sobota, 17 październik 2020 06:08
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Roman Makowiak

Kosmos to moja pasja i dlatego szeroko działam w obszarze popularyzacji nauk o Kosmosie i jego Eksploracji.

Najnowsze od Roman Makowiak

Zaloguj się, by skomentować